Borówka amerykańska

Zdrowie w każdej jagodzie: dlaczego borówka amerykańska powinna zagościć na Twoim stole?

Borówki amerykańskie - te niepozorne, ale potężne superowoce zmieniły definicję zdrowej przekąski. Dlaczego? Bo to małe jagody są prawdziwymi bombami antyoksydacyjnymi! Wzmocnienie odporności, popraw czytaj więcej »

poziomki

Poziomki w ogrodzie - smak dzieciństwa

Poziomki, te malutkie, soczyste owoce o niezapomnianym smaku i aromacie, są symbolem beztroskiego dzieciństwa dla wielu z nas. Dziś coraz częściej wracają do łask, zdobiąc przydomowe ogrody i tarasy. czytaj więcej »

borówki

Borówka amerykańska - właściwości lecznicze i niezrównane źródło witamin

Borówka amerykańska - właściwości lecznicze i niezrównane źródło witamin Owoce amerykańskiej cieszą się popularnością zarówno pod kątem walorów smakowych, jak również niezrównanych wartości odżywczy czytaj więcej »

jeżyny

Maliny i Jeżyny - najważniejsze informacje

Maliny i to krzewy, które są ze sobą bardzo blisko spokrewnione. Oba rodzaje są bardzo popularne i często pojawiają się na działkach i w ogrodach. Warto wiedzieć czym różnią się od siebie te owoce o czytaj więcej »

 

Borówka amerykańska - właściwości lecznicze i niezrównane źródło witamin

Borówka amerykańska - właściwości lecznicze i niezrównane źródło witamin

Owoce https://www.podkarpackiesady.pl/21-borowki-amerykanskie borówki amerykańskiej cieszą się popularnością zarówno pod kątem walorów smakowych, jak również niezrównanych wartości odżywczych. Zaliczane do tzw. "superfood" pozytywnie oddziałują na szereg układów w organizmie człowieka. Poznaj szczególne właściwości lecznicze borówki amerykańskiej!

Bogactwo witamin w borówce

Borówka amerykańska w pierwszej kolejności kojarzona jest z bogactwem witamin, regulujących szereg procesów w organizmie człowieka. Oprócz tego, omawiany owoc jest cennym źrodłem mikro- i makroelementów, takich jak cynk, magnez, żelazo, wapń i potas.

Borówka jest wypełniona po brzegi witaminami A, B, C, E oraz PP, co ma pozytywny wpływ na wzrok, pracę przewodu pokarmowego, a także układu krążeniowego. Warto przy tym wspomnieć o zawartości aż 4 gramów błonnika w niecałej szklance omawianych jagód, co m.in. wspomaga perystaltykę jelit oraz reguluje poziom cukru we krwi.

Wpływ borówki amerykańskiej na wzrok

Sadzonki borówki amerykańskiej są coraz częściej wybierane przez Polaków, m.in. ze względu na zbawienny wpływ omawianych owoców na wzrok. Wysoka zawartość witaminy A pozytywnie oddziałuje na ukrwienie w obrębie tęczówki, jednocześnie usprawniając widzenie w słabym oświetleniu.

Borówka zalecana jest kierowcom, pilotom, a także osobom spędzającym sporą ilość czasu przed ekranem komputera. Jest również stosowana w leczeniu zaćmy, chorób siatkówki oraz zwyrodnienia plamki żółtej.

Bogactwo antyoksydantów

Sadzonki borówki są jednymi z najczęściej uprawianych roślin na całym świecie, ze względu na niezrównane bogactwo antyoksydantów. Omawiany owoc cieszy się przy tym największą zawartością przeciwutleniaczy spośród wszystkich owoców i warzyw.

Z tego powodu właściwości borówki są szczególnie pomocne w profilaktyce nowotworowej. Kwasy egalowy oraz foliowy znacznie zmniejszają ryzyko wystąpienia nowotworów płuc, przewodu pokarmowego, macicy oraz wątroby.

Borówka a funkcje poznawcze

Jeżeli chodzi o borówki amerykańskie uprawa omawianych roślin pozwala na skuteczne odżywienie niemal wszelkich układów w organizmie człowieka. Zgodnie z wynikami badań, regularne spożywanie niebieskich jagód opóźnia moment zachorowania na chorobę Alzheimera oraz Parkinsona. Dodatkowo przyczynia się do polepszenia funkcji poznawczych, takich jak myślenie, pamięć i uwaga.

Uprawa borówki amerykańskiej

Fraza "borówka sadzonki" od kilku lat cieszy się zwiększoną popularnością. Niebieska jagoda przystosowana jest do uprawy w słonecznych, zacisznych stanowiskach, na glebie kwaśnej o pH od 3,8 do 4,8. Warto przy tym zadbać o wysoką zawartość części organicznych - powyżej 7%.

Witryną oferującą sprzedaż wysokiej jakości sadzonek borówki amerykańskiej jest sklep internetowy Podkarpackie Sady. W jego bogatym asortymencie dostępne są odmiany takie jak:

bluecrop

bluegold

bluejay

chandler

duke

Wszystkie sadzonki przechowywane są w należytych warunkach, co stanowi ochronę przed niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych.

Artykuły powiązane